Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Czworo obywateli Indii wpadło z fałszywkami w strefie tranzytowej lotniska - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Czworo obywateli Indii wpadło z fałszywkami w strefie tranzytowej lotniska

Dagmara BIELEC

Wczoraj (13 września 2023 roku) w strefie tranzytowej Lotniska Chopina funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie ujawnili czworo obywateli Indii podróżujących na trasie Bombaj – Doha – Warszawa - Toronto, którzy legitymowali się sfałszowanymi dokumentami.

  • Wejście do strefy tranzytowej Lotniska Chopina
    Wejście do strefy tranzytowej Lotniska Chopina

Trzy kobiety w wieku od  36, 43 i 54 lat wraz z 20 - letnim mężczyzną wpadło w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas wyrywkowego legitymowania pasażerów podróżujących tranzytem przez warszawskie lotnisko. Każdy z cudzoziemców deklarował podróż do Toronto, przedstawiając stosowne karty pokładowe wraz z dokumentem podróży. Niestety, indyjskie paszporty okazały się sfałszowane – zostały wykonane na wzór oryginalnych, podobnie jak i kanadyjskie wizy znajdujące się wewnątrz dokumentów. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznali, że posiadają swoje oryginalne paszporty, które pozwoliły na ustalenie prawdziwej tożsamości Hindusów. Wobec nich wszczęto postępowanie o czyn z art. 270 § 1 kk. Dzisiaj natomiast - w obecności tłumacza - zostaną  przesłuchani w charakterze podejrzanych. Zakwestionowane paszporty wraz z wizami zatrzymano na protokół zatrzymania rzeczy.

Kobietom i mężczyźnie wydano decyzje o nakazie przebywania w określonym miejscu do czasu opuszczenia przez nich terytorium RP powrotnym rejsem.

do góry