Najważniejsze
Pokazy, sprzęt i rozmowy o służbie na Pikniku Bezpieczeństwa w Konarskim
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Radomiu wspólnie z kolegami z Wydziału Organizacji i Promocji oraz Wydziału ds. Cudzoziemców NwOSG wzięli udział w „Pikniku Bezpieczeństwa w Konarskim”, zorganizowanym przez Technikum im. Stanisława Konarskiego w Nowym Mieście nad Pilicą.
Troje cudzoziemców zatrzymanych podczas wtorkowej akcji w Warszawie
We wtorek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie, wspólnie z funkcjonariuszami stołecznej Policji, przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski. W ich wyniku zatrzymano troje cudzoziemców – obywatela Rosji, Ukrainy oraz Białorusi. Każdy z nich naruszył obowiązujące przepisy pobytowe, a w przypadku obywatela Rosji ujawniono również fałszywy dokument oraz międzynarodowe poszukiwania.
Złożyli ślubowanie rozpoczynając służbę w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej
Czterdziestu pięciu nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej złożyło uroczyste ślubowanie, rozpoczynając tym samym służbę w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbyła się 23 czerwca 2026 roku w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym Straży Granicznej w Otwocku.