Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej 26 kandydatów do służby w NwOSG przeszło drugi etap kwalifikacji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

26 kandydatów do służby w NwOSG przeszło drugi etap kwalifikacji

Dagmara Bielec
18.11.2022

Kolejne egzaminy chętnych do służby w Straży Granicznej odbyły się 16 i 17 listopada na terenie siedziby Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie. Do drugiego etapu kwalifikacji przystąpiło 32 kandydatów (15 kobiet i 17 mężczyzn), spośród których 26 otrzymało ocenę pozytywną.

Były to już trzecie w tym roku w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej egzaminy związane z naborem do służby w naszej formacji.  Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego jest jednodniowy. Kandydaci zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej i znajomości języka obcego oraz sprawności fizycznej. Potem z każdym z nich została przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna. Po pozytywnym zaliczeniu II etapu kandydaci zostaną skierowani do komisji lekarskiej, aby ta określiła ich zdolność do służby.

Rekrutację nadzorowała komisja egzaminacyjna składająca się z funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i przedstawicieli Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Zainteresowani służbą w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdą na stronie internetowej Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w zakładce Rekrutacja do służby w SG.

 

  • Kandydaci siedzą przy stolikach. Kandydaci siedzą przy stolikach.
    Kandydaci siedzą przy stolikach.
  • Kandydatka rozwiązuje test. Kandydatka rozwiązuje test.
    Kandydatka rozwiązuje test.
  • Egzaminator stoi i liczy ilość wykonanych pompek przez kandydata. Egzaminator stoi i liczy ilość wykonanych pompek przez kandydata.
    Egzaminator stoi i liczy ilość wykonanych pompek przez kandydata.
do góry