Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Uczestniczyliśmy w Dniach Otwartych naszej patronackiej szkoły w Szydłowcu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Uczestniczyliśmy w Dniach Otwartych naszej patronackiej szkoły w Szydłowcu

28.04.2022

W miniony piątek funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w „Dniach otwartych” w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Mundurowi zademonstrowali wyposażenie wykorzystywane w służbie oraz odpowiadali na liczne pytania młodzieży. Przedsięwzięcie dedykowane było młodzieży, głównie potencjalnym kandydatom między innymi do klasy o profilu ochrona granicy państwowej.

Zespół Szkół w Szydłowcu od wielu lat posiada w swej ofercie edukacyjnej klasę licealną o profilu ochrona granicy państwowej. Celem spotkania było przybliżenie uczniom służby w Straży Granicznej, szczególnie młodzieży, która stoi obecnie przed poważnym wyborem szkoły średniej, a także uczniowie liceum myślący już o wyborze zawodu.

Na tę okoliczność nasi funkcjonariusze zademonstrowali wyposażenie wykorzystywane w służbie oraz odpowiadali na liczne pytania młodzieży.

Dużym zainteresowaniem na naszym stanowisku cieszyło się pobieranie metodą tuszową odcisków linii papilarnych i możliwość zrobienia testów na zawartość substancji narkotycznych.

Z kolei funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań prezentowali sprzęt, który wykorzystują w swojej służbie, z kolei ochotnicy mogli go przymierzyć kamizelkę kuloodporną czy hełm kevlarowy i zrobić sobie w nim pamiątkowe zdjęcie .

Spotkanie było również okazją do promowania zawodu strażnika granicznego, dlatego też specjalnie na tę okoliczność przedstawiciel Wydziału Kadr i Szkolenia szczegółowo omawiał warunki i kryteria przyjęcia do służby w Straży Granicznej oraz służby do nowo tworzonej Placówki Straży Granicznej w Radomiu, zachęcając do wstąpienia w szeregi naszej formacji i wręczając informatory.

Młodzież szkolna zadawała wiele ciekawych pytań i aktywnie uczestniczyła w prezentacji naszego stanowiska.

Redakcja: kpt. SG Angelika Nowak

 

 • Uczniowie trzymają tarczę. Uczniowie trzymają tarczę.
  Uczniowie trzymają tarczę.
 • Młodzież stoi przy stoisku NwOSG. Młodzież stoi przy stoisku NwOSG.
  Młodzież stoi przy stoisku NwOSG.
 • Występ Cheerleaders. Występ Cheerleaders.
  Występ Cheerleaders.
 • Młodzież przy stanowisku pobierania metodą tuszową odcisków linii papilarnych. Młodzież przy stanowisku pobierania metodą tuszową odcisków linii papilarnych.
  Młodzież przy stanowisku pobierania metodą tuszową odcisków linii papilarnych.
 • Młodzież przy stanowisku pobierania metodą tuszową odcisków linii papilarnych. Młodzież przy stanowisku pobierania metodą tuszową odcisków linii papilarnych.
  Młodzież przy stanowisku pobierania metodą tuszową odcisków linii papilarnych.
do góry