Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Zatrzymany w Szydłowcu za nielegalny pobyt - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymany w Szydłowcu za nielegalny pobyt

14.01.2022 Dagmara Bielec

Wczoraj (13 stycznia 2022 roku) w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie Szydłowca k. Radomia funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Zamiejscowej w Radomiu zatrzymali cudzoziemca, który od ponad trzech lat przebywał w Polsce nielegalnie.

  • Napis Straż Graniczna na boku samochodu służbowego. Napis Straż Graniczna na boku samochodu służbowego.
    Napis Straż Graniczna na boku samochodu służbowego.

Zatrzymany cudzoziemiec to 29-letni obywatel Indii, który od przeszło 3 lat przebywał w Polsce nielegalnie nie posiadając żadnych dokumentów uprawniających go do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Jak stwierdził w swoim oświadczeniu - do Europy, a dokładnie na Węgry przybył w celu podjęcia studiów na jednej z węgierskich uczelni, jednak po paru miesiącach, po wygaśnięciu ważności wizy, zrezygnował z pobytu na Węgrzech, postanawiając przyjechać do Polski, aby w naszym kraju ubiegać się u wojewody o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę. Jednak z uwagi na swój nielegalny status pobytowy jego wniosek został rozpatrzony negatywnie.

Wobec cudzoziemca zostało wszczęte postępowanie administracyjne, zakończone wydaniem decyzji zobowiązującej obywatela Indii do powrotu do kraju pochodzenia w terminie 30 dni z zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP i państw strefy Schengen na okres 2 lat. Po zakończonych czynnościach i wręczeniu decyzji, cudzoziemiec opuścił pomieszczenia służbowe Straży Granicznej.

do góry