Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na Lotnisku Chopina - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany na Lotnisku Chopina

Dagmara BIELEC

Wczoraj (11 stycznia 2022 roku) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego czerwoną notą Interpolu.

  • 13-198417
    13-198417

Do zatrzymania 39-letniego obywatela Ukrainy doszło na warszawskim Lotnisku Chopina przed wylotem samolotu do Genewy. Podczas legitymowania, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna figuruje w bazie Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej jako osoba poszukiwana za przestępstwa finansowe - czerwoną notą Interpolu, wystawioną przez władze Ukrainy. Cudzoziemiec pozostaje pod nadzorem funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. Dzisiaj wobec niego zostaną przeprowadzone dalsze czynności w sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

***

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej – Interpol jest organizacją, której celem jest zapewnienie współpracy organów policyjnych w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości i rozwój tej współpracy. Obecnie do Interpolu należy 190 państw i stanowi on największą międzynarodową organizację policyjną oraz ważne forum współpracy policyjnej państw, zwłaszcza tych, które nie należą do Unii Europejskiej.

do góry