Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Sześciu cudzoziemców nie spełniło warunków na wjazd do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Sześciu cudzoziemców nie spełniło warunków na wjazd do Polski

Dagmara BIELEC - JANAS

Odmową wjazdu na terytorium Polski zakończyła się podróż dla 6 cudzoziemców, którzy nie spełniali warunków do przekroczenia granicy Polski.

  • 13-169382
    13-169382

W miniony weekend, po przylocie samolotów z Kijowa, Moskwy, Antalyi, Stambułu i Londynu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie oraz Warszawa-Modlin wydali sześć decyzji o odmowie wjazdu na terytorium RP. Przekroczenia granicy odmówiono dwóm obywatelom Gruzji, dwóm obywatelom Turcji oraz Rosjaninowi i obywatelowi Ukrainy. Przyczyny nie zezwolenia na przekroczenie granicy, to przede wszystkim cel niezgodny z deklarowanym, brak ważnej wizy oraz w dwóch przypadkach wykorzystanie dopuszczalnego czasu pobytu na terytorium RP. Ponadto jeden z zawróconych Gruzinów figurował w systemach, jako osoba niepożądana w naszym kraju.

Po zakończonych czynnościach i otrzymaniu decyzji o odmowie wjazdu na terytorium naszego kraju, wszyscy cudzoziemcy wrócili powrotnymi rejsami do krajów, z których podróżowali.

do góry