Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Ujawniono pięciu poszukiwanych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ujawniono pięciu poszukiwanych

16.11.2020 Krzysztof Grzech

Minionego weekendu funkcjonariusze z Placówki Straży granicznej Warszawa – Okęcie podczas kontroli granicznej ujawnili pięć poszukiwanych osób. Jeden z zatrzymanych 51-letni obywatel Ukrainy poszukiwany był przez władze tego kraju czerwoną notą Interpolu.

  • Czerwona nota Interpolu
    Czerwona nota Interpolu

Ukrainiec przyleciał do Warszawy z Kijowa, podczas kontroli granicznej okazało się, że jest poszukiwany listem gończym wystawionym przez władze Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie gdzie został przesłuchany. O jego dalszym losie dzisiaj zadecyduje Sąd Okręgowy w Warszawie.

Pozostali poszukiwani to dwóch obywateli RP, pierwszy z nich zatrzymany po przylocie z Londynu, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Krakowie. Drugi przyleciał z Amsterdamu, poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Mężczyźni trafili do jednego z aresztów śledczych w Warszawie.

Kolejni poszukiwani zostali ujawnieni przed próbą odlotu z Polski. Obywatel Uzbekistanu chciał odlecieć do Mińska, a poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Krakowie. Natomiast obywatel Bułgarii poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wołominie chciał odlecieć do Sofii.

Obydwaj cudzoziemcy kontynuowali podróż po uiszczeniu zaległej kary grzywny.

do góry