Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Usiłowała przekroczyć granicę na sfałszowanej wizie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Usiłowała przekroczyć granicę na sfałszowanej wizie

10.06.2019 Dagmara Bielec-Janas

Odmową wjazdu na terytorium Polski oraz wszczęciem postępowania w związku z usiłowaniem przekroczenia granicy RP wbrew przepisom zakończyła się podróż Rosjanki, która do kontroli okazała sfałszowaną włoską wizę.

Do zdarzenia doszło w piątek (07.06.2019 r.) po przylocie samolotu z Moskwy. Do odprawy paszportowej stawiła się 48-letnia kobieta okazując oryginalny rosyjski paszport wraz z włoską wizą. W trakcie analizy dokumentu funkcjonariusz SG stwierdził, że zawarta w środku wiza została przerobiona, a dokładnie ingerowano w polu daty ważności wklejki wizowej.

W związku z usiłowaniem przekroczenia granicy RP na kierunku wjazdowym, podstępem, okazując do kontroli granicznej paszport z zawartą w nim przerobioną wizą, Rosjance nie zezwolono wjechać do Polski wydając jej decyzję o odmowie wjazdu. Wobec niej wszczęto także postępowanie o czyn z art. 264 § 2 kk. oraz 270 § 1 kk. Kobieta została przesłuchana w charakterze osoby podejrzanej. Nie przyznała się do zarzucanego jej czynu, odmówiła złożenia wyjaśnień do końca twierdząc, że o niczym nie miała pojęcia. Rosjanka tego samego dnia odleciała do Moskwy.

do góry