Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Na wieczną służbę odszedł nasz Kolega Rafał Kubiński - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na wieczną służbę odszedł nasz Kolega Rafał Kubiński

10.06.2019

"Jest taki ból o którym lepiej nie mówić, bowiem najlepiej wyraża go milczenie"…

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 7 czerwca 2019 r. na wieczną służbę odszedł nagle nasz kolega św. p. Rafał Kubiński, mąż, ojciec, funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. 23 kwietnia skończył 35 lat.

Rafał swoją przygodę z mundurem rozpoczął w 2004 roku wstępując do Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie pełnił służbę kandydacką.

W 2006 r. rozpoczął służbę w Grupie Bezpieczeństwa Lotów w PSG Warszawa-Okęcie, a od 2007 r. realizował zadania w pionie Kontroli Ruchu Granicznego.

16 marca 2018 r. ukończył szkolenie w zakresie Szkoły Chorążych.

Rafał żył dla ludzi, dla bezpiecznej Ojczyzny. W pamięci kolegów pozostanie jako osoba pełna optymizmu, koleżeńska, pomocna i tryskająca humorem.

Przełożeni zapamiętają go jako funkcjonariusza dyspozycyjnego i zaangażowanego w służbę, wyróżniającego się zdecydowaniem i konsekwencją, który racjonalnymi decyzjami i działaniami usprawniał przebieg procesu kontroli ruchu granicznego i odprawy podróżnych.

Odchodząc za wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, bliskich, przyjaciół i kolegów.

W imieniu Kierownictwa Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie oraz wszystkich kolegów i koleżanek składamy rodzinie i najbliższym Rafała najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 

do góry