Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Nieudana próba wjazdu do Polski na fałszywym dowodzie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nieudana próba wjazdu do Polski na fałszywym dowodzie

05.12.2018 Dagmara Bielec-Janas

Odmową wjazdu zakończyła się wczorajsza podróż Senegalczyka, który usiłował przekroczyć granicę państwową na podstawie sfałszowanego francuskiego dowodu osobistego.

Wczoraj (04.12.2018 r.) po przylocie samolotu z Larnaki, do kontroli granicznej stawił się podróżny przedstawiając do kontroli francuski dowód osobisty. W trakcie odprawy funkcjonariusz ustalił, że dokument odbiega od przyjętego wzoru, posiada znamiona fałszerstwa polegające na podrobieniu na wzór oryginału. Dlatego też cudzoziemiec został skierowany na drugą linię kontroli granicznej w celu dalszej weryfikacji.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna oświadczył, że jest obywatelem Senegalu przedstawiając swoje prawdziwe dane. Przyznał się również , że „lewy” dokument  zakupił przez Internet za kwotę 150 EUR od nieznanej mu osoby pochodzącej z Aten.

W związku z usiłowaniem przekroczenia granicy RP na kierunku wjazdowym, podstępem, Senegalczykowi nie zezwolono na wjazd, wydając stosowną decyzję. Mężczyzna usłyszał także zarzuty karne z art. 264 §2 kk. i art. art. 270 § 1 kk. Tego samego dnia cudzoziemiec opuścił lotnisko odlatując z powrotem do Larnaki.

do góry