W chwili wybuchu Powstania Warszawskiego, jako osiemnastolatka, pełniła służbę w Powstańczych Oddziałach Specjalnych. „Sławka” była sanitariuszką batalionu „Miotła” i zgrupowania „Radosław”, które było jednym z najsilniejszych ugrupowań w Armii Krajowej. W jego skład wchodziły najbardziej elitarne oddziały Kedywu Komendy Głównej AK, m.in. słynne harcerskie bataliony „Zośka” i „Parasol”. Halina Jędrzejewska brała udział w walkach na Woli, w Czerniakowie, Książęcej i Starym Mieście. W czasie powstania warszawskiego dwukrotnie została odznaczona Krzyżem Walecznych.
Po powstaniu została osadzona w Stalagu X B i Stalagu VI C koło Oberlangen. Doczekała tam wyzwolenia i została przeniesiona do Wielkiej Brytanii, gdzie służyła w Pomocniczej Służbie Kobiet w Polskich Siłach Lotniczych. Po powrocie do Polski „Sławka” rozpoczęła studia lekarskie w Poznaniu. W zawodzie pracowała do 2000 roku. Od 1956 działa aktywnie w środowisku kombatantów.
Za swoją działalność przyjęła odznaczenia Krzyża Kawalerskiego, Krzyża Oficerskiego i Krzyża Komandorskiego, Orderu Odrodzenia Polski i Złotej Odznaki Zasługi dla Warszawy.
Biografia Halina Jędrzejewska "Sławka"
Pani Halino,
Za niesamowitą odwagę i siłę, za serce włożone w walkę o wolną Polskę, za wytrwałość
w upowszechnianiu wiedzy historycznej na temat Powstania Warszawskiego wśród młodych pokoleń Polaków
- za to wszystko dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz radosnych chwil w życiu.
Funkcjonariusze i Pracownicy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego