Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej „Bezpieczeństwo mojej gminy moją przyszłością” uczestniczyliśmy w pikniku w Celestynowie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

„Bezpieczeństwo mojej gminy moją przyszłością” uczestniczyliśmy w pikniku w Celestynowie

Dagmara BIELEC
11.09.2023

Minionej niedzieli (10 września 2023 roku) przedstawiciele Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w Pikniku w Celestynowie, zorganizowanym w ramach Gminnego Dnia Bezpieczeństwa pn. „Bezpieczeństwo mojej gminy moją przyszłością”.

Udział naszych pracowników i funkcjonariuszy w wydarzeniu, miał przede wszystkim na celu uświadomienie lokalnej społeczności roli jaką pełni Straż Graniczna na terenie województwa mazowieckiego, przybliżenie zadań realizowanych na co dzień przez naszych funkcjonariuszy oraz w jaki sposób funkcjonariusze Straży Granicznej dbają o bezpieczeństwo mieszkańców tego regionu.

W pikniku, którego mottem w tym roku było „Zostań ambasadorem bezpieczeństwa Gminy Celestynów” poza Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej uczestniczyły także inne służby i instytucje dbające o bezpieczeństwo polskich obywateli m.in. Policja, Straż Pożarna, Wojsko Polskie.

Przedstawiciele Wydziału Organizacji i Promocji oraz Kadr i Szkolenia, wspierani przez funkcjonariusza techniki kryminalistycznej z Placówki Straży Granicznej w  Warszawie i przewodnika psa służbowego z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie ze swoim podopiecznym psem ERGO zaprezentowali najmłodszym i ich rodzicom nowoczesny sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby na lotnisku. Rozmawiano również z lokalnymi mieszkańcami o bezpieczeństwie dzieci i ich opiekunów w portach lotniczych, a także o naborze do służby w naszej formacji. Każde dziecko wzięło udział w grach i zabawach ruchowych, miało również okazję wyrazić się poprzez prace plastyczne, a na koniec otrzymać pamiątkowy paszport. Oprócz tego, rodzicom i opiekunom dostarczono wielu cennych informacji, jak być bezpiecznym w podroży i jak to bezpieczeństwo zapewnić swoim podopiecznym. Na pikniku dopisała zarówno frekwencja jak i atmosfera, która sprzyjała budowaniu serdecznych relacji międzyludzkich.

  • Dzieci rysują przy stolikach. W tle stoi samochód Straży Granicznej. Dzieci rysują przy stolikach. W tle stoi samochód Straży Granicznej.
    Dzieci rysują przy stolikach. W tle stoi samochód Straży Granicznej.
  • Kolorowanki dzieci wiszą na sznurku przyczepionym do namiotu NwOSG. Kolorowanki dzieci wiszą na sznurku przyczepionym do namiotu NwOSG.
    Kolorowanki dzieci wiszą na sznurku przyczepionym do namiotu NwOSG.
  • Uczestnicy pikniku stoją przy namiotach NwOSG. Uczestnicy pikniku stoją przy namiotach NwOSG.
    Uczestnicy pikniku stoją przy namiotach NwOSG.
do góry