Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Ukarany mandatem za palenie papierosów podczas rejsu samolotem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ukarany mandatem za palenie papierosów podczas rejsu samolotem

06.09.2023 Dagmara Bielec

29-letni obywatel Ukrainy swoją podróż z Alicante zakończył opuszczeniem samolotu w asyście funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych oraz z mandatem w wysokości 500 złotych. Powód – mężczyzna nie mógł sobie odmówić palenia papierosów podczas rejsu, mimo ostrzeżeń personelu pokładowego.

  • Mężczyzna pali papierosa. Mężczyzna pali papierosa.
    Mężczyzna pali papierosa.

Do incydentu z udziałem obywatela Ukrainy doszło wczoraj (5 września 2023 roku) w godzinach wieczornych po przylocie samolotu z Alicante. Funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych otrzymali informację, że na pokładzie samolotu znajduje się pasażer, który podczas rejsu nie stosował się do przepisów porządkowych obowiązujących na pokładzie statku powietrznego. Mężczyzna, pomimo ostrzeżeń personelu pokładowego palił papierosy w męskiej toalecie, czym naruszył przepisy art. 210 ust.1 pkt. 9 Ustawy Prawo Lotnicze. Po wylądowaniu samolotu, na miejsce udali się funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy pouczyli pasażera o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania przez nich poleceń, a następnie doprowadzili mężczyznę do pomieszczeń służbowych, gdzie nałożono na niego mandat w wysokości 500 złotych. Podróżny mandat przyjął nie wnosząc zastrzeżeń, co do jego zasadności i wysokości.

do góry