Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Ogłaszam ALARM TANGO… - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ogłaszam ALARM TANGO…

Dagmara Bielec
18.05.2023

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Radomiu uczestniczyli w ćwiczeniach zarządzania kryzysowego w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom.

Scenariusz trzydniowych ćwiczeń zakładał istotne, z punktu widzenia zdarzeń na lotnisku, scenariusze tj.: ewakuacja pasażerów portu lotniczego na skutek symulowanego, awaryjnego lądowania samolotu, ewakuacji pracowników z płonącego budynku oraz pozostawionego w terminalu bagażu bez opieki, otrzymania informacji o niebezpiecznym pakunku na pokładzie lądującego statku powietrznego, czy też kolizji samolotu z pojazdem obsługi naziemnej.

W przedsięwzięciu każdego dnia brało udział blisko 120 osób zarówno z obsługi naziemnej i Służby Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Warszawa-Radom, Straży Granicznej, Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego.

Ćwiczenia odbyły się z udziałem wojskowego samolotu pasażerskiego ATR 72-500 i były okazją do sprawdzenia procedur na wypadek konieczności działania służb w realnych warunkach wystąpienia sytuacji kryzysowej i dodatkowo testem dla służb, które na co dzień realizują zadania poza terenem lotniska, aby zapoznać się z infrastrukturą portu lotniczego.

Redakcja i foto: PSG w Radomiu

 

 • Na płycie lotniska stoją wozy strażackie oraz samolot. Służby udzielają pomocy poszkodowanym. Na płycie lotniska stoją wozy strażackie oraz samolot. Służby udzielają pomocy poszkodowanym.
  Na płycie lotniska stoją wozy strażackie oraz samolot. Służby udzielają pomocy poszkodowanym.
 • Na płycie lotniska stoją pojazdy służb. Na płycie lotniska stoją pojazdy służb.
  Na płycie lotniska stoją pojazdy służb.
 • Przy samolocie stoją funkcjonariusze Straży Granicznej i SOL. Przy samolocie stoją funkcjonariusze Straży Granicznej i SOL.
  Przy samolocie stoją funkcjonariusze Straży Granicznej i SOL.
 • Na płycie lotniska stoją zaparkowane samochody Straży Granicznej. Na płycie lotniska stoją zaparkowane samochody Straży Granicznej.
  Na płycie lotniska stoją zaparkowane samochody Straży Granicznej.
 • Strażacy prowadzą akcję ratowniczą. Strażacy prowadzą akcję ratowniczą.
  Strażacy prowadzą akcję ratowniczą.
 • W górze strażacy stoją w koszu na wysięgniku.U dołu pojazdy gaśnicze. W górze strażacy stoją w koszu na wysięgniku.U dołu pojazdy gaśnicze.
  W górze strażacy stoją w koszu na wysięgniku.U dołu pojazdy gaśnicze.
do góry