Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Pakistańczyk z meksykańskimi fałszywkami ujęty przez Straż Graniczną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pakistańczyk z meksykańskimi fałszywkami ujęty przez Straż Graniczną

10.03.2023 Dagmara Bielec

Wczoraj (9 marca 2023 roku) na Lotnisku Chopina obywatel Pakistanu po przylocie z Tokio otrzymał decyzję o odmowie wjazdu, powód – posłużenie się podczas kontroli granicznej dwoma sfałszowanymi dokumentami.

  • Kontrola graniczna./archiwum NwOSG Kontrola graniczna./archiwum NwOSG
    Kontrola graniczna./archiwum NwOSG

Pierwszym dokumentem, który wzbudził wątpliwości funkcjonariusza Straży Granicznej podczas odprawy podróżnych na wjazd do Polski był meksykański paszport wydany przez władze tego kraju. Po wstępnej weryfikacji okazało się, że dokument został podrobiony na wzór oryginalnego. Podczas dalszej weryfikacji, cudzoziemiec przedstawił kolejny, a była nim karta konsularna dla obywatela Meksyku żyjącego poza granicami kraju, która również została sfałszowana. W trakcie czynności mężczyzna przyznał, że jest obywatelem Pakistanu, podając swoje prawdziwe dane.

Mężczyźnie odmówiono wjazdu na terytorium naszego kraju wydając w tym celu stosowną decyzję.

Wobec cudzoziemca wszczęto również postępowanie przygotowawcze w sprawie usiłowania w lotniczym przejściu granicznym Warszawa-Okęcie przekroczenia wbrew przepisom, podstępem, granicy Rzeczypospolitej Polskiej na kierunku wjazdowym do Polski, na podstawie sfałszowanych na wzór oryginalnych meksykańskich dokumentów. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 264 § 2 kk. w zb. z art. 270 § 1 kk. do popełnienia których przyznał się, składając wyjaśnienia w sprawie.

Po zakończonych czynnościach obywatel Pakistanu odleciał z powrotem do Tokio.

do góry