Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Złożyli wnioski w Niemczech po czym wrócili do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Złożyli wnioski w Niemczech po czym wrócili do Polski

15.11.2022 Dagmara Bielec

Wczoraj (14 listopada 2022 roku) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali trzech obywateli Azerbejdżanu za nielegalny pobyt oraz przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom. Do czasu opuszczenia przez nich Polski będą przebywać w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

  • Kogut Straż Graniczna na dachu samochodu. Kogut Straż Graniczna na dachu samochodu.
    Kogut Straż Graniczna na dachu samochodu.

Do zatrzymania trzech Azerów doszło na terenie stolicy w wyniku kontroli legalności pobytu. Mężczyźni nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Dwóch z nich legitymowało się jedynie zaświadczeniem potwierdzającym złożenie wniosku o ochronę międzynarodową na terytorium Niemiec. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni wjechali do Polski w marcu tego roku w związku z ewakuacją z terytorium Ukrainy objętej konfliktem zbrojnym, a następnie udali się do Niemiec, gdzie złożyli wnioski o ochronę międzynarodową. Po paru miesiącach wrócili do Polski łamiąc przepisy migracyjne i dopuszczając się przekroczenia granicy wbrew przepisom.

W związku z tym, Komendant Placówki Straży Granicznej w Warszawie wszczął wobec obywateli Azerbejdżanu postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu oraz skierował wnioski do sądu o umieszczenie mężczyzn w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

do góry