Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Efektywne KLP - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Efektywne KLP

22.09.2022 Krzysztof Grzech

Funkcjonariusze z warszawskiego Lotniska Chopina regularnie przeprowadzają kontrole legalności pobytu cudzoziemców przylatujących do Polski. Tym razem kontrolowali podróżnych, którzy przylecieli z Aten.

  • Węgierskie ID i francuski paszport
    Węgierskie ID i francuski paszport

Jeden ze sprawdzanych obcokrajowców okazał funkcjonariuszom węgierski dowód osobisty, w którym zamieszczony był wizerunek innej osoby. Mężczyzna oświadczył, że jest obywatelem Syrii. Ze swojego kraju wyjechał do Turcji skąd przedostał się do Grecji gdzie zakupił oryginalny węgierski dokument, który należał do innej osoby. Cudzoziemiec powiedział również funkcjonariuszom, że celem jego podróży są Niemcy.

Kolejny z kontrolowanych obcokrajowców, jak się później okazało również obywatel Syrii, do kontroli okazał oryginalny francuski paszport. Podobnie jak w pierwszym przypadku dokument również nie należał do niego, został zakupiony w Grecji i miał posłużyć do przedostania się przez Polskę do Niemiec.

Obydwaj obywatele Syrii zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty posłużenia się podczas kontroli legalności pobytu dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby.

Wobec cudzoziemców Straż Graniczna będzie prowadziła dalsze czynności.

do góry