Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Banglijczyk zatrzymany po przylocie z Grecji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Banglijczyk zatrzymany po przylocie z Grecji

25.04.2022 Krzysztof Grzech

Wczoraj (24 kwietnia 2022 roku) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali mężczyznę, który próbował dostać się przez Polskę do Francji posługując się paszportem, w którym widniały podrobione - grecki tytuł pobytowy oraz greckie i włoskie odbitki stempli kontroli granicznej.

  • Paszport bengalski
    Paszport bengalski

Obywatel Bangladeszu został poddany kontroli legalności pobytu po przylocie z Aten w strefie odbioru bagażu Lotniska Chopina, przedstawiając do kontroli funkcjonariuszom Zespołu Postępowań Granicznych swój oryginalny bengalski paszport. Podczas sprawdzania autentyczności okazanego dokumentu ustalono, że wklejony do paszportu grecki tytuł pobytowy został podrobiony na wzór oryginalnego, co więcej w paszporcie cudzoziemca ujawniono również podrobione na wzór oryginalnych odbitki stempli kontroli granicznej: dwa greckie i jeden włoski. W trakcie dalszych czynności mężczyzna oświadczył, że celem jego podróży była Francja, gdzie przebywa jego rodzina, a w dotarciu do niej miały mu pomóc podrobione dokumenty, które uzyskał od nieznanego mu mężczyzny za kwotę około 4500 euro.

Wobec obywatela Bangladeszu zostały wszczęte postępowania – administracyjne w kierunku wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu oraz karne w celu przedstawienia zarzutów z art. 270 § 1 kk. Ponadto zostanie skierowany wniosek do sądu o umieszczenie mężczyzny w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

do góry