Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby udaremnił jazdę pijanemu kierowcy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby udaremnił jazdę pijanemu kierowcy

Dagmara BIELEC - JANAS

Szybka interwencja i przede wszystkim odwaga funkcjonariusza z Placówki Straży Granicznej w Łodzi zapobiegły tragedii, do której mogło dojść na jednym z łódzkich deptaków przy ulicy Piotrkowskiej. Funkcjonariusz udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który był ścigany przez patrol Straży Miejskiej.

  • 13-199576
    13-199576

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (3 stycznia 2022 roku) w godzinach wieczornych na terenie Łodzi. W ulicę, gdzie obowiązuje zakaz ruchu, a w pobliżu spaceruje wiele postronnych osób, wjechał rozpędzony samochód, uciekający przed patrolem Straży Miejskiej. Samochód wykonywał wiele manewrów, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla wielu osób znajdujących się w pobliżu. Widząc to, funkcjonariusz Straży Granicznej, który w tym czasie uprawiał wieczorny jogging, wykorzystał moment manewru zawracania samochodu, podbiegając do  pojazdu i blokując mu dalszą drogę ucieczki no i tym samym powodując zatrzymanie samochodu. Następnie, przy wsparciu funkcjonariuszy Straży Miejskiej, zatrzymał kierowcę pojazdu. Ujęty mężczyzna został przewieziony do I KP KMP w Łodzi, gdzie został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, stwierdzono u niego  1.08 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

To kolejny przykład, gdy czujność naszych funkcjonariuszy, nawet niebędących na służbie, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierującego, który swoim zuchwałym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii.

Brawo Damian! Postawa godna wyróżnienia.

do góry