Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej 15 cudzoziemców nie wjechało do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

15 cudzoziemców nie wjechało do Polski

08.11.2021 Krzysztof Grzech

Minionego weekendu na dwóch warszawskich lotniskach (Chopina i Warszawa - Modlin) funkcjonariusze Straży Granicznej odmówili wjazdu 15 cudzoziemcom podróżującym do Polski. Oprócz wydania decyzji o odmowie wjazdu dwóm podróżnym postawiono zarzuty usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy RP.

  • 13-192984
    13-192984

13 przylatujących do Polski cudzoziemców (8 Gruzinów, 2 Wietnamczyków i po 1 z Indii, Rosji oraz Mołdawii) udało się w drogę powrotną z decyzjami o odmowie wjazdu. Przyczyną ich wydania był cel niezgodny z deklarowanym, niektórzy figurowali w bazie osób niepożądanych oraz wykorzystali maksymalną ilość dni pobytu.

Kolejnych dwóch cudzoziemców również otrzymało decyzję o odmowie wjazdu. Mężczyźni próbowali wjechać do Polski posługując się podrobionymi dokumentami. Do kontroli granicznej okazali swoje oryginalne paszporty oraz oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. W obydwu przypadkach przedłożone oświadczenia okazały się podrobione. Dlatego obydwaj usłyszeli zarzuty usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy RP przy użyciu podstępu, posługując się podrobionym dokumentem.

Jeden z Gruzinów już odleciał do Tbilisi, drugi oczekuje na lot.

do góry