Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Poszukiwany czerwoną notą Interpolu wpadł na warszawskim lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu wpadł na warszawskim lotnisku

08.11.2021 Dagmara Bielec-Janas

Siedmiodniowym aresztem zakończyła się podróż obywatela Macedonii, poszukiwanego czerwoną notą Interpolu za udział w grupie przestępczej. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie na Lotnisku Chopina.

  • Kontrola graniczna na warszawskim lotnisku./zdj. archiwum NwOSG. Kontrola graniczna na warszawskim lotnisku./zdj. archiwum NwOSG.
    Kontrola graniczna na warszawskim lotnisku./zdj. archiwum NwOSG.

Zatrzymany cudzoziemiec to  46-letni obywatel Macedonii. Mężczyzna został zatrzymany po przylocie z Hamburga. Cudzoziemiec poszukiwany jest przez macedońskie organy ścigania czerwoną notą Interpolu za udział w grupie przestępczej trudniącej się wymuszeniami i szantażem. Po zatrzymaniu Macedończyk został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie do przeprowadzenia czynności w sprawie. Postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 7 dni.

do góry