Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Zatrzymany organizator grupy przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymany organizator grupy przestępczej

12.10.2021 Dagmara Bielec-Janas

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się przemytem, produkcją oraz dystrybucją nielegalnych wyrobów tytoniowych. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

  • Zatrzymany wsiada do samochodu. Zatrzymany wsiada do samochodu.
    Zatrzymany wsiada do samochodu.

Do zatrzymania 57–letniego Marka M. doszło w minionym tygodniu (7 października 2021 roku) na terenie Warszawy. Zatrzymanie mężczyzny jest pokłosiem przeprowadzonej w lipcu przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej akcji zlikwidowania jednej z największych fabryk nielegalnych papierosów na Mazowszu. Zatrzymano wówczas 16 członków zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanych o produkcję, dystrybucję oraz przemyt nieopodatkowanych wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono ponad 1.6 mln sztuk papierosów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym i ponad 13 ton gotowego tytoniu, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na blisko 17 mln zł. Zobacz>>>

Czynności podjęte w ubiegłym tygodniu pozwoliły funkcjonariuszom NwOSG na zatrzymanie Marka M.  – głównego organizatora i kierownika całej grupy przestępczej. Na miejscu, podczas zatrzymania zostały zabezpieczone kolejne dowody rzeczowe świadczące o przestępczej działalności zarówno grupy jak i samego zatrzymanego. Wobec 57-latka, Prokuratura Krajowa Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Białymstoku nadzorująca śledztwo, zawnioskowała o trzymiesięczny areszt, do czego przychylił się Sąd Rejonowy w Białymstoku.

Sprawa jest wciąż rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania.

 

 

do góry