Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Zakończył się II etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do służby w naszym oddziale - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zakończył się II etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do służby w naszym oddziale

06.09.2021 Dagmara Bielec-Janas

2 września 2021 roku w siedzibie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zakończył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów do Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. W tym roku, to kolejna edycja, która pozwala młodym rekrutom zdawać egzaminy na terenie komendy oddziału, a nie tak jak to do tej pory się odbywało w jednym z trzech oddalonych ośrodków szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, Kętrzynie czy Lubaniu.

  • Kandydaci piszą test z wiedzy ogólnej. Kandydaci piszą test z wiedzy ogólnej.
    Kandydaci piszą test z wiedzy ogólnej.

Do drugiego etapu, który został podzielony na trzy dni, przystąpiło 61 osoby. Kandydaci do służby musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej. Drugi etap postępowania uwieńczyła rozmowa kwalifikacyjna przed komisją egzaminacyjną. Ostatecznie wynik pozytywny z drugiego etapu otrzymało 57 kandydatów, na których teraz czeka badanie poligraficzne i komisja lekarska.

Możliwość organizowania w siedzibie oddziału drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego reguluje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które weszło w życie 23 lipca 2020 roku. Dzięki nowym regulacjom prawnym, kandydaci do służby w Straży Granicznej mogą zdawać egzaminy w oddziale, w którym chcą pełnić służbę i nie muszą, tak jak to było wcześniej, stawiać się w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie czy w Lubaniu.

Przypominamy, że cały czas prowadzony jest nabór do służby w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. W tym roku planowanych jest do przyjęcia 90 osób. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć pod linkiem:

do góry