Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Zawrócona Turczynka z fałszywkami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zawrócona Turczynka z fałszywkami

27.07.2020 Dagmara Bielec-Janas

Odmową wjazdu na terytorium Polski zakończyła się podróż 22-letniej obywatelki Turcji, która usiłowała podstępem dostać się do naszego kraju. Kobieta posługiwała się sfałszowanym tureckim paszportem specjalnym oraz zamieszczonymi w nim podrobionymi na wzór oryginalny odbitkami stempli greckiej kontroli granicznej.

  • zdjęcie archiwum NwOSG
    zdjęcie archiwum NwOSG

W piątek (24.07.2020 r.) po przylocie samolotu ze Lwowa do odprawy granicznej na Lotnisku Chopina stawiła się młoda kobieta, okazując do kontroli turecki paszport specjalny. Podróżna została skierowana na II linię kontroli w celu zweryfikowania warunków jej wjazdu i pobytu na terytorium RP. W trakcie analizy paszportu, funkcjonariusze ustalili, że został sfałszowany poprzez całkowitą wymianę okładki wraz ze stroną personalizacyjną dokumentu. Dodatkowo, funkcjonariusze dopatrzyli się w paszporcie dwóch podrobionych na wzór oryginalny stempli greckiej kontroli granicznej. W trakcie rozmowy, podróżna okazała swój oryginalny turecki paszport.

Cudzoziemce nie zezwolono na przekroczenie granicy RP. Otrzymała decyzję o odmowie wjazdu na terytorium naszego kraju. Wobec niej wszczęto postępowanie o czyn z art. 264 § 2 kk. tj. usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, podstępem, legitymując się sfałszowanym dokumentem art. 270 § 1 kk. Obywatelka Turcji przyznała się do popełnionych czynów, złożyła wyjaśnienia wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze.

do góry