Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Jedna wizyta na lotnisku i dwa zarzuty – za pozostawienie i posiadanie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Jedna wizyta na lotnisku i dwa zarzuty – za pozostawienie i posiadanie

26.02.2020 Dagmara Bielec-Janas

Wczoraj (25.02.2020 r.) patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy ujawnił w strefie ogólnodostępnej lotniska pozostawiony bez opieki plecak. Na szczęście udało się ustalić właściciela bagażu … i nie tylko jego.

  • zdjęcie archiwum NwOSG
    zdjęcie archiwum NwOSG

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 10.00. Funkcjonariusze z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego bydgoskiej placówki Straży Granicznej patrolując teren lotniska natrafili na leżący bez niczyjej opieki plecak. Po zabezpieczeniu miejsca podejrzanej zguby natychmiast przystąpili do analizy ryzyka, która miała na celu ustalenie właściciela bagażu oraz okoliczności w jakich był pozostawiony. Rozpytanie pasażerów i nadawane komunikaty doprowadziły funkcjonariuszy do sprawcy zdarzenia, którym okazał się 21-letni obywatel RP, który wyszedł na zewnątrz na papierosa, a żeby nie nosić bagażu ze sobą – zostawił go na ławce. Za swoje bezmyślne i nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł (czyn z art. 210 ust.1 pkt. 7 Ustawy Prawo Lotnicze). Co ciekawe, w trakcie prowadzenia czynności z 21-latkiem, jeden z funkcjonariuszy wyczuł od niego zapach przypominający marihuanę. Podejrzany w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się, że posiada przy sobie nieznaczne jej ilości. W wyniku przeszukania ujawniono worek foliowy z zawartością zielonego suszu o wadze 7,40 g. Po badaniu testerem narkotykowym potwierdzono przypuszczenia, że jest to marihuana. Zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna został zatrzymany, a następnie przekazany miejscowej Policji w celu dalszego postępowania procesowego.

do góry