Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Ukrainiec zatrzymany za nielegalny pobyt i posiadanie narkotyków - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ukrainiec zatrzymany za nielegalny pobyt i posiadanie narkotyków

28.11.2019 Dagmara Bielec-Janas

W miniony poniedziałek (25.11.2019r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy zatrzymali cudzoziemca za nielegalny pobyt. Co ciekawe, podczas zatrzymania u mężczyzny funkcjonariusze ujawnili kilka działek dealerskich z amfetaminą i suszem roślinnym.

W wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie Bydgoszczy, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili, a następnie zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy, który po odmowie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy i pracę przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego nie opuścił terytorium RP. Mężczyzna w trakcie prowadzonych czynności służbowych przypadkowo wyjął z kieszeni woreczek z suszem roślinnym, to dało sygnał funkcjonariuszom do dalszego działania. W wyniku przeszukania lokalu, w którym zamieszkiwał cudzoziemiec, funkcjonariusze z bydgoskiej placówki SG znaleźli dodatkowo 8 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego, słoik wraz z żółtym plastikowym pojemnikiem wypełniony suszem roślinnym oraz dwa woreczki strunowe z białym proszkiem. Łącznie zabezpieczono około 266 g narkotyków. Zawartość zabezpieczonych rzeczy poddano badaniom narkotestem na obecność amfetaminy i marihuany z wynikiem pozytywnym.

Zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyźnie za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Ponadto, w związku z nielegalnym pobytem Komendant Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy wszczął wobec cudzoziemca postępowanie administracyjne w kierunku zobowiązania go do powrotu. Zgodnie z właściwością, zabezpieczone narkotyki wraz dokumentacją przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

do góry