Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Zmienił nazwisko i dokument by przekroczyć granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zmienił nazwisko i dokument by przekroczyć granicę

Dagmara BIELEC - JANAS

Odmową wjazdu zakończyła się podróż obywatela Albanii, który usiłował podstępem przekroczyć granicę państwową na podstawie oryginalnego paszportu ze zmienionym fikcyjnym nazwiskiem.

W sobotę (31.08.2019 r.) po przylocie samolotu z Podgoricy, do kontroli granicznej stawił się podróżny przedstawiając albański paszport biometryczny. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że cudzoziemiec w niedalekiej przeszłości zmienił paszport a wraz z nim swoje dane osobowe, a dokładnie nazwisko - swoje oryginalne zamienił na fikcyjne. Prawdopodobnie powodem tego mógł być fakt, że jego poprzednie dane figurowały w systemach teleinformacyjnych w celu odmowy wjazdu na terytorium państw obszaru Schengen, które zostały zamieszczone przez władze Belgii. Być może miał nadzieję, że na podstawie nowych uda mu się bez problemu wjechać do Polski.

W związku z usiłowaniem przekroczenia granicy RP na kierunku wjazdowym podstępem, Albańczykowi nie zezwolono na wjazd, wydając stosowną decyzję. Mężczyzna usłyszał także zarzut z art. 264 §2 kk. do którego się przyznał. Cudzoziemiec wkrótce opuści lotnisko, odlatując z powrotem do Podgoricy.

do góry