Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Gruzini z fałszywymi stemplami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Gruzini z fałszywymi stemplami

18.07.2019 Krzysztof Grzech

Funkcjonariusze z bydgoskiej Placówki zatrzymali dwóch obywateli Gruzji. Mężczyźni do kontroli okazali swoje oryginalne biometryczne paszporty. Uwagę legitymujących zwróciły dziwnie wyglądające stemple polskiej kontroli granicznej.

  • zdjęcie archiwum NwOSG
    zdjęcie archiwum NwOSG

Według stempli, które zwróciły uwagę funkcjonariuszy cudzoziemcy do naszego kraju wjechali 7 czerwca bieżącego roku. Poprzednio zaś 20 marca z Litwy. Podczas szczegółowych oględzin dokumentów i zamieszczonych w nich odciskach stempli potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy, co do nieoryginalności czerwcowych pieczęci. Odciski stempli zostały zamieszczone w celu zalegalizowania pobytu w Polsce z uwagi na fakt, że obydwaj mężczyźni od marca nie wyjeżdżali z naszego kraju.

Cudzoziemcy zostali przesłuchani w charakterze podejrzanego i przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów tj. posługiwanie się podrobionymi stemplami kontrolerskimi.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy wszczął z urzędu oraz wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu bez określenia terminu opuszczenia kraju oraz z zakazem wjazdu na terytorium RP i innych państw Schengen na okres 2 lat. Komendant PSG w Bydgoszczy wystąpił również do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy o umieszczenie cudzoziemców w strzeżonym ośrodku.

do góry