Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Po alkoholu odwaga wzrasta, nie zawsze jednak to się opłaca - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Po alkoholu odwaga wzrasta, nie zawsze jednak to się opłaca

05.06.2019 Krzysztof Grzech

Przekonał się o tym wczoraj (04.06.2019 r.) przeszło 40-letni obywatel RP, który swoim zachowaniem zwrócił uwagę funkcjonariusza Straży Granicznej patrolującego halę odlotów nowodworskiego lotniska wraz z psem służbowym. Mężczyzna podczas kontroli znieważył słownie funkcjonariusza, co jest przestępstwem opisanym w art. 226 § 1 kk.

  • Archiwum NwOSG Archiwum NwOSG
    Archiwum NwOSG

Podróżny, od którego wyczuwalna była woń alkoholu za znieważenie funkcjonariusza Straży Granicznej - przewodnika psa służbowego został zatrzymany. Poddano go kontroli analizatorem wydechu na stężenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar wykazał 0.16 mg/l. Z uwagi na stan nietrzeźwości mężczyzna został umieszczony PDOZ KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Dzisiaj zatrzymany, który znieważył funkcjonariusza Straży Granicznej podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych poprzez skierowanie do niego słów powszechnie uważanych za obraźliwe, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 226 § 1 kk. Niedoszły pasażer przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Skorzystał z prawa wynikającego z artykułu 335 § 1 KPK i dobrowolnie poddał się karze grzywny ponad 1500 zł - bez przeprowadzania rozprawy sądowej. Powyższy wymiar kary został uzgodniony z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Po zakończeniu czynności służbowych mężczyzna został zwolniony.

do góry