Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Alarm na warszawskich lotniskach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Alarm na warszawskich lotniskach

02.11.2018 Krzysztof Grzech

Funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzili wczoraj (01.11.2018 r.) dwa samoloty pasażerskie pod kątem minersko-pirotechnicznym. Obydwa leciały do Wielkiej Brytanii, jeden z warszawskiego lotniska Chopina, drugi z Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Sprawdzenia to wynik anonimowego telefonu, który otrzymała wielkopolska policja. Dzwoniąca osoba informowała, że w samolocie lecącym do Londynu znajduje się bomba. Szczegółowej kontroli poddano dwa samoloty. Jeden lecący z Warszawy na największe brytyjskie lotnisko Heathrow, drugi z Portu Warszawa-Modlin do Londynu-Stansted. Samoloty sprawdzali funkcjonariusze pirotechnicy z Grupy i Zespołu Interwencji specjalnych, do kontroli wykorzystano psy służbowe wyspecjalizowane w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych. Dokładnie sprawdzono samoloty oraz bagaże rejestrowane, pasażerowie ponownie przeszli kontrolę bezpieczeństwa. W obydwu przypadkach alarm okazał się fałszywy. Planowany na godzinę 15:35 samolot do Londynu-Stansted odleciał o 18:48, natomiast na warszawskim Lotnisku Chopina pasażerowie odlecieli tylko z bagażami podręcznymi samolotem zastępczym o godzinie 18:25 zamiast planowanej 15:30. Kontrola minersko-pirotechniczna samolotu na Lotnisku Chopina została zakończona o godzinie 21:05.

Oprócz zagrożonych samolotów do Londynu, opóźnieniu o ponad godzinę uległy dwa inne mające odlecieć do Edynburga i Neapolu z Portu Warszawa-Modlin.

do góry