Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Gdzie jest właściwa bramka? - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Gdzie jest właściwa bramka?

06.09.2018 Krzysztof Grzech

Obywatel Indii, który zwrócił się do funkcjonariuszy Straży Granicznej na warszawskim Lotnisku Chopina z tytułowym pytaniem został przez nich zatrzymany. Powodem były dokumenty, które im okazał.

Niespełna 30-letni Indus podszedł do funkcjonariuszy Straży Granicznej i zapytał ich o właściwą bramkę na odlot do Sztokholmu. Poproszony przez funkcjonariuszy o dokumenty, okazał paszport wydany przez władze Indii oraz portugalski dowód osobisty. Drugi z dokumentów okazał się podrobiony, dlatego podróżny został zatrzymany. Cudzoziemcowi zostały postawione zarzuty na podstawie art. 270§1 kk - Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu, jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie wydał zatrzymanemu decyzję o zobowiązaniu do powrotu bez określenia terminu wraz z zakazem ponownego wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat. Ponadto wystąpił do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy III Wydział Karny w Warszawie o wydanie postanowienia o umieszczeniu ww. cudzoziemca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli okres trzech miesięcy.

do góry