Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Bułgarka zatrzymana na podstawie ENA - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Bułgarka zatrzymana na podstawie ENA

05.09.2018 Dagmara Bielec-Janas

Wczoraj (04.09.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali kobietę poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania.

Do zatrzymania 34-letnią ob. Bułgarii doszło na Lotnisku F. Chopina podczas odprawy granicznej przed odlotem samolotu do Sofii. Zatrzymana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kobieta ścigana jest europejskim nakazem aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości za udział w grupie przestępczej trudniącej się kradzieżami. Do czasu przekazania Bułgarki włoskim organom ścigania, kobieta przebywać będzie w jednym z warszawskich aresztów śledczych. Czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. W związku ze zniesieniem kontroli granicznych na granicy wewnętrznej UE, zadanie to Nadwiślański Oddział Straży Granicznej realizuje głównie w lotniczych przejściach granicznych oraz poza nimi, w trakcie kontroli prowadzonych na terenie służbowej odpowiedzialności.

do góry