Ponadto okazało się, że przedstawiony do kontroli paszport figuruje w bazie SIS II, jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Podczas dalszych czynności w bagażu podróżnej znaleziono włoski dowód osobisty, który także figurował w bazie SIS II. Ponadto nosił on ślady sfałszowania poprzez wymianę fotografii.
Kobiecie, która jak się okazało podczas dalszych czynności była obywatelką Iraku przedstawiono zarzuty posłużenia się niemieckim paszportem stwierdzającym tożsamość obywatelki Niemiec tj. o popełnienie przestępstwa określonego w art. 275 §1 kk 2 oraz posiadania przy sobie przerobionego poprzez wymianę fotografii włoskiego dokumentu stwierdzającego tożsamość obywatelki Włoch, czyniąc tym samym przygotowania do posłużenia się tym dokumentem, jako autentycznym. Tj. o popełnienie przestępstwa określonego w art. 270 § 3 kk.
28-letnia Irakijka przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów, złożyła wyczerpujące wyjaśnienia oraz skorzystała z prawa wynikającego z artykułu 335 §1 kpk i dobrowolnie poddała się karze łącznej za obydwa zarzucane czyny w wysokości 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata.
Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin złożył wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim o umieszczenie obywatelki Iraku w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców na okres 3 miesięcy.