To pierwsza wizyta Wojewody w Placówce Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, miała ona charakter roboczy i głównie skupiła się na zapoznaniu wojewody z pracą placówki oraz omówieniu działań, które zapewniają na co dzień sprawną i skuteczną obsługę ruchu granicznego oraz bezpieczeństwo pasażerom na największym lotnisku w Polsce. Równie istotną sprawą do przedyskutowania była kwestia użytkowania sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz doposażenia placówki w nowy.
Wojewoda miał okazję zwiedzić infrastrukturę lotniska, w tym stanowiska obsługi ruchu granicznego, oraz bramki służące do automatycznych odpraw granicznych, które zostały sfinansowane przez Wojewodę Mazowieckiego, podobnie jak sprzęt pirotechniczny - ostatnio zakupiony pojemnik przeciwwybuchowy Paula 2, kombinezon pirotechniczny, lekki robot pirotechniczny oraz urządzenie RTG do prześwietlania bagaży.
Wojewoda Mazowiecki zapewnił, że jego zadaniem jest wspieranie infrastruktury lotniczych przejść granicznych w sprzęt, który na co dzień służy do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa pasażerów oraz efektywności działań Straży Granicznej w obliczu rosnącego ruchu granicznego oraz potencjalnych zagrożeń pirotechnicznych.
Wizyta stanowiła kolejny krok w realizacji celów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na jednym z przejść lotniczych województwa mazowieckiego, a także zbliżeniem administracji wojewódzkiej do służb, które na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych.
Wojewodzie w spotkaniu towarzyszył Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Dariusz Lutyński, z kolei Placówkę Straży Granicznej Warszawa-Okęcie reprezentował komendant, płk SG Piotr Czarnecki wraz z zastępcami: ppłk. SG Krzysztofem Przybytniakiem oraz mjr SG Agnieszką Wlizło.
-
W sali konferencyjnej przy stole siedzą Wojewoda Mazowiecki, Komendant NwOSG oraz kierownictwo Placówki Warszawa-Okęcie. -
W sali konferencyjnej przy stole siedzą Wojewoda Mazowiecki, Komendant NwOSG oraz kierownictwo Placówki Warszawa-Okęcie. -
Po lewej stronie siedzi płk SG Dariusz Lutyński, po prawej Wojewoda Mariusz Frankowski. -
Wojewoda i Komendant Placówki przyglądają się kontroli dokumentów. -
Wojewoda i funkcjonariusze idą korytarzem. -
Wojewoda i Komendanci rozmawiają. -
Na pierwszym planie na stole leży kombinezon pirotechniczny. W tle stoi Wojewoda i funkcjonariusze. -
Wojewoda ogląda sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. -
Pan Mariusz Frankowski i funkcjonariusze Straży Granicznej stoją przed pojemnikiem przeciwwybuchowym.