Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Awaryjne lądowanie samolotu z bombą na pokładzie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Awaryjne lądowanie samolotu z bombą na pokładzie

15.03.2023 Krzysztof Grzech

"Za 30 minut wyląduje statek powietrzny, na którym może znajdować się urządzenie wybuchowe!" - taki komunikat z wieży kontroli lotów, w miniony piątek uruchomił procedurę reagowania na sytuację kryzysową w Porcie Lotniczym Bydgoszcz”

  • Ćwiczenia na lotnisku
    Ćwiczenia na lotnisku

W ubiegły piątek (10.03.2023) w Porcie Lotniczym Bydgoszcz z inicjatywy Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy zostały zorganizowane ćwiczenia dotyczące współdziałania służb ochrony w myśl Krajowego Programu Ochrony Lotnictwa Cywilnego (Straży Granicznej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Ochrony Lotniska) ze służbami lotniskowymi.

Takie ćwiczenia na terenie portu lotniczego to okazja by się upewnić, że w przypadku realnego zagrożenia wszystkie procedury zostaną zachowane, a współpraca wszystkich służb doprowadzi do neutralizacji zagrożenia. Jak również mają na celu doskonalenie koordynacji działań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia pasażerów i obsługi lotniska.

Specjalne podziękowania kierujemy do uczniów z klasy o profilu Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych z Technikum nr 9 w Bydgoszczy, którzy wspomogli zorganizowane ćwiczenia przez funkcjonariuszy Straży Granicznej poprzez odegranie „roli pasażerów samolotu".

do góry