Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Piknik rodzinny z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Piknik rodzinny z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

14.09.2022

Funkcjonariusze i pracownicy naszego Oddziału, w ramach obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej na terenie Pierwszego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie uczestniczyli w pikniku rodzinnym.

Podczas wydarzenia swoje stanowiska zaprezentowali przedstawiciele służb mundurowych takich jak: Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Straż Graniczna, Lasy Państwowe i Wojsko Polskie. Piknik rozpoczął się pokazem umiejętności wyszkolenia psa służbowego. Mł. chor. SG Adam LIBERSKI - funkcjonariusz pełniący, na co dzień służbę w PSG Warszawa-Modlin opiekun DIARY opowiedział zgromadzonym o szkoleniu psów służbowych i specyfice pracy na lotniskach. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem organizatorów i publiczności, gdyż, jako jedyny z pośród sześciu innych psów reprezentujący inne formacje mundurowe uczestniczył w dwóch pokazach tresury. Na stoisku NwOSG można było otrzymać pamiątkowy paszport ze specjalnym stemplem kontroli granicznej („Hola Hola tu kontrola!!!”). Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się pobieranie metodą tuszową odcisków linii papilarnych. Funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań oprócz prezentacji broni i sprzętu wykorzystywanego w służbie, zaprezentowali środki pierwszej pomocy np. zabezpieczające rany postrzałowe. Funkcjonariuszka sekcji naboru zachęcała do wstąpienia w szeregi Straży Granicznej udzielając wyczerpujących odpowiedzi zainteresowanym. Duża grupa młodych ludzi zainteresowana była samochodem elektrycznym i quadem, które są na wyposażeniu naszego Oddziału. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia odpowiadali na pytania o tematyce Straży Granicznej i w nagrodę otrzymywali upominki z logo NwOSG.

Redakcja i zdjęcia WOiP NwOSG

 • Stoisko NwOSG. pod namiotem stoją funkcjonariusze SG. Stoisko NwOSG. pod namiotem stoją funkcjonariusze SG.
  Stoisko NwOSG. pod namiotem stoją funkcjonariusze SG.
 • Przewodnik psa opowiada o swojej pracy. Przewodnik psa opowiada o swojej pracy.
  Przewodnik psa opowiada o swojej pracy.
 • Pokaz wyszkolenia psa służbowego. Pokaz wyszkolenia psa służbowego.
  Pokaz wyszkolenia psa służbowego.
 • Uczestnicy pikniku przy stanowisku NwOSG. Uczestnicy pikniku przy stanowisku NwOSG.
  Uczestnicy pikniku przy stanowisku NwOSG.
 • Uczestnicy pikniku przy stanowisku NwOSG. Uczestnicy pikniku przy stanowisku NwOSG.
  Uczestnicy pikniku przy stanowisku NwOSG.
 • Technik kryminalistyki pobiera odciski palców od chłopca. Technik kryminalistyki pobiera odciski palców od chłopca.
  Technik kryminalistyki pobiera odciski palców od chłopca.
do góry