Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Drops i jego nadzwyczajny nos - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Drops i jego nadzwyczajny nos

03.08.2022 Krzysztof Grzech

Drops, czyli pies służbowy specjalizujący się w wyszukiwaniu narkotyków pełniący służbę na warszawskim Lotnisku Chopina ma na swoim koncie wiele sukcesów. Wczoraj na jego koncie pojawił się kolejny. Tym razem wywęszył kopertę, która przyleciała z Francji.

  • Pies służbowy SG
    Pies służbowy SG

Drops wraz z przewodnikiem pełnili wczoraj służbę w terminalu Poczty Polskiej. Kontrolowali tam przesyłki przylatujące do nas z różnych stron Świata. Nasz czworonożny funkcjonariusz wskazał jeden z worków z przesyłkami, a następnie znajdujaca sie w nim podejrzaną kopertę. Przesyłka była zaadresowana na mieszkającego w Warszawie obywatela Francji. W środku niej znajdowała się zawinięta w ręczniki papierowe torebka strunowa z zawartością sprasowanej substancja koloru brunatnego o wadze 15,80 grama netto. Po wykonaniu narkotestu do wykrywania marihuany, haszyszu, oleju haszyszowego uzyskano wynik pozytywny.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno Śledczej PSG Warszawa-Okęcie wszczęli postępowanie przygotowawcze w sprawie dokonania ujawnienia środków odurzających tj. o czyn z art. 55 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W ramach dalszych czynności funkcjonariusze GOŚ przeszukali mieszkanie obywatela Francji, którego zatrzymali przedstawiając zarzut czynienia przygotowania do wewnątrzwspólnotowego obrotu znaczną ilością środków odurzających. Cudzoziemiec nie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia.

Prowadzone są dalsze czynności w sprawie.

do góry