Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Czarny plecak bez właściciela na bydgoskim lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Czarny plecak bez właściciela na bydgoskim lotnisku

Dagmara BIELEC - JANAS

Wczoraj (20 lipca 2021 roku) kilka chwil po godzinie 20.00 funkcjonariusze z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy otrzymali informację o pozostawionym bez opieki bagażu znajdującym się na terenie hali ogólnodostępnej terminala bydgoskiego lotniska.

Po przybyciu na miejsce, pirotechnicy Straży Granicznej zabezpieczyli pozostawiony na ławce w hali ogólnodostępnej terminala bagaż bez opieki. Był to czarny plecak bez widocznej zawartości i przywieszek bagażowych. W wyniku przeprowadzonej analizy ryzyka wykorzystując system kamer przemysłowych stwierdzono, że plecak został porzucony przez jednego z pasażerów rejsu z Dublina. Niestety nie udało się ustalić jego właściciela, dlatego też przystąpiono do rozpoznania pirotechnicznego bagażu, wynik – negatywny. W plecaku znajdował się dekoder satelitarny z akcesoriami oraz reklamówka z przedmiotami osobistego użytku. Po rozpoznaniu, bagaż przekazano do punktu informacji lotniska w Bydgoszczy z zastrzeżeniem o niewydawaniu go bez zgody Straży Granicznej. Przeprowadzone czynności nie miały wpływu na operacje lotnicze.

Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Dlatego Straż Graniczna przypomina o niepozostawianiu bez opieki bagaży.

do góry