Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Cztery udaremnione przypadki nielegalnego wjazdu do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cztery udaremnione przypadki nielegalnego wjazdu do Polski

07.06.2021 Dagmara Bielec-Janas

W miniony weekend funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej Warszawa-Okęcie oraz Warszawa-Modlin ujawnili cztery przypadki z udziałem cudzoziemców, którzy po przylocie z Grecji posłużyli się podrobionymi bądź należącymi do innych osób dokumentami podróży.

  • Funkcjonariusz SG sprawdzający paszport/zdjęcie poglądowe. Funkcjonariusz SG sprawdzający paszport/zdjęcie poglądowe.
    Funkcjonariusz SG sprawdzający paszport/zdjęcie poglądowe.
Do ujawnień doszło na terenie Lotniska Chopina oraz Portu Lotniczego Warszawa-Modlin tuż po przylocie samolotów z Aten i Heraklionu. W wyniku podjętych czynności w ramach kontroli legalności pobytu, ujawniono czterech mężczyzn posługujących się sfałszowanymi lub cudzymi dokumentami. Byli to kolejno: Irakijczyk legitymujący się jako swoim - polskim dowodem osobistym, który figurował w bazach SG jako dokument utracony; młody mężczyzna bez obywatelstwa, który okazał funkcjonariuszom podrobione na wzór oryginalnych grecki i rumuński dowód osobisty; wśród ujawnionych był także obywatel Grecji narodowości gruzińskiej ze sfałszowanym greckim prawem jazdy. Ostatnim z zatrzymanych okazał się obywatel Afganistanu podróżujący z Aten. W jego posiadaniu z kolei było oryginalne francuskie ID należące do innej osoby, które figurowało w bazie Interpol jako utracone przez posiadacza.
Wobec wszystkich cudzoziemców zostały wszczęte postępowania zobowiązujące do powrotu. Oprócz tego każdemu z zatrzymanych zostały przedstawione zarzuty, dotyczące posłużenia się sfałszowanymi bądź cudzymi dokumentami podczas kontroli legalności pobytu.
do góry