Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Próbował zbiec z miejsca kontroli bo nie miał dokumentów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próbował zbiec z miejsca kontroli bo nie miał dokumentów

18.02.2021 Dagmara Bielec-Janas

W wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie woj. łódzkiego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Łodzi zatrzymali obywatela Wietnamu, który przebywał w Polsce nielegalnie. Azjata na widok funkcjonariuszy usiłował zbiec z miejsca kontroli.

  • Wietnamskie paszporty
    Wietnamskie paszporty

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (16 lutego 2021 roku) w wyniku podjętej kontroli legalności wykonywania pracy, powierzania wykonywania pracy oraz prowadzenia działalności gospodarczej w jednym z barów orientalnych w Zgierzu (woj. łódzkie). W wyniku kontroli stwierdzono, że jeden z przebywających na miejscu Azjatów nie posiada dokumentów uprawniających go do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju, nie miał również żadnych środków finansowych na pokrycie kosztów swojego pobytu w Polsce, ani stałego miejsca zamieszkania. 34-letni mężczyzna posiadał jedynie paszport wydany przez władze Wietnamu, ale bez żadnych wiz, adnotacji i stempli kontroli granicznych, co świadczy o tym, że do Polski przedostał się nielegalnie. Cudzoziemiec podczas czynności zachowywał się nerwowo, a w momencie legitymowania usiłował zbiec z miejsca kontroli. Za naruszenie przepisów Ustawy o cudzoziemcach został zatrzymany, a następnie zobowiązany decyzją Komendanta PSG w Łodzi do powrotu oraz zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 2 lat. Został również skierowany wniosek do sądu o umieszczenie mężczyzny w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

do góry