Osoby legitymujące się podejrzanymi dokumentami to m.in. obywatele Gruzji, Ukrainy i Kamerunu. Gruzin zatrzymany w Grójcu okazał się być groźnym przestępcą ściganym przez polski wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie brudnych pieniędzy. W chwili zatrzymania mężczyzna posługiwał się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby oraz podrobionym na wzór oryginalnego gruzińskim prawem jazdy. Po przeprowadzeniu z nim czynności został przekazany rzeszowskim policjantom z CBŚP. Kameruńczyk posługiwał się przywłaszczonym dokumentem, z kolei Ukrainka podrobionym na wzór oryginalnego ukraińskim prawem jazdy. Ponadto dane kobiety figurowały w SIS II jako osoby niepożądanej na terytorium RP. Wobec niej zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze za przestępstwo z art. 270 § 1 kk. Kobiecie wydano zobowiązanie do powrotu z zakazem ponownego wjazdu do Polski i innych państw obszaru Schengen na 4 lata, ponadto do czasu opuszczenia Polski, zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze w postaci zamieszkiwania pod stałym adresem, przekazania dokumentu podróży do depozytu oraz cotygodniowego stawiennictwa w placówce SG.
Pozostałych 8 cudzoziemców ujawnionych przez funkcjonariuszy SG nie opuściło naszego kraju po odmowie przez wojewodę zezwolenia na pobyt czasowy lub pracę, albo zwyczajnie przeterminowało swój pobyt w Polsce nie opuszczając jej po upływie daty ważności wizy. Wobec nich komendant PSG w Lesznowoli wszczął postępowania administracyjne zakończone wydaniem decyzji do powrotu.
W ubiegłym roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli na południowym terenie województwa mazowieckiego przeprowadzili 380 kontroli legalności pobytu cudzoziemców, którymi objęto 1992 osoby, z których 112 przebywało na terytorium RP nielegalnie z czego 109 cudzoziemców zostało zatrzymanych za złamanie przepisów.