Decyzjami objęto obywateli Ukrainy, Gruzji i dwójkę z Rosji. 50-letnia Ukrainka, która aktualnie oczekuje na powrót do Kijowa wykorzystała maksymalny dozwolony czas pobytu w strefie Schengen wynoszący 90 dni w okresie 180 dni.
Obywatel Gruzji, 43-letni mężczyzna, który będzie musiał wrócić do Kutaisi nie mógł wjechać do Polski gdyż jego dane figurowały w bazie SIS II, jako osoby niepożądanej na terytorium państw Schengen. Wpis do bazy danych został dokonany przez władze Grecji.
Również 43-letnia Rosjanka, która odleci do Moskwy figurowała w bazie SIS II. Tym razem informację o tym, że kobieta nie może wjechać na terytorium państw Schengen zamieściły władze Czech, jednak zastrzeżenie widniało na dane osobowe o innym imieniu. Dlatego Rosjanka została skierowana na drugą linię kontroli gdzie kobieta przyznała, że w 2018 roku zmieniła urzędowo imię, następnie na nowe dane w konsulacie Hiszpanii w Moskwie uzyskała nową wizę. Wyłudzona hiszpańska wiza została unieważniona gdyż w chwili wydania wizy warunki uprawniające do jej otrzymania nie były spełnione, ponieważ kobieta jest osobą, co, do której dokonano wpisu w SIS nakazującego odmówić pozwolenia na wjazd.
Natomiast przylatujący z Londynu 21-letni Rosjanin wykorzystał już wcześniej posiadaną dwukrotną wizę i nie posiadał innego dokumentu pobytowego uprawniającego go do przekroczenia granicy Polski. Rosjanin najbliższym samolotem wróci do Wielkiej Brytanii.
Odmowy wjazdu właściwy Komendant Placówki Straży Granicznej wydaje na podstawie art. 14 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 a dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen).