Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Stoiska Straży Granicznej na warszawskich targach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Stoiska Straży Granicznej na warszawskich targach

Krzysztof Grzech
13.06.2019

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej czynnie uczestniczyli w odbywających się w tym tygodniu targach Warsaw Humanitarian Expo oraz Międzynarodowej Wystawie i Konferencji INSEC.

Warsaw Humanitarian Expo (WHE) - Międzynarodowe Targi Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej to największe i jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej targi o tematyce pomocy humanitarnej i rozwojowej. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Polski Andrzej Duda. W pawilonach wystawienniczych obok agend i agencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, organizacji międzynarodowych, rządowych i pozarządowych niosących pomoc humanitarną i rozwojową swoje stoisko wystawiła również Straż Graniczna.

Międzynarodowa Wystawa i Konferencja INSEC organizowana w tym roku już po raz trzeci w konsultacji z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, spełnia funkcję wymiany wiedzy dotyczącej dobrych praktyk i nowoczesnego wyposażenia wszystkich formacji zaangażowanych w ochronę granic i bezpieczeństwo wewnętrzne w Polsce, z wykorzystaniem dorobku i doświadczeń podobnych formacji z zagranicy. Obok Straży Granicznej swoje stoiska wystawiła m. in. policja, Państwowa Straż Pożarna, Służba Więzienna, Wojska Obrony Terytorialnej, Inspekcja Transportu Drogowego.

do góry