Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Ukarani mandatami i zobowiązani do opuszczenia Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ukarani mandatami i zobowiązani do opuszczenia Polski

Dagmara BIELEC - JANAS

Tylko wczoraj (06.03.2019 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie ujawnili 7 cudzoziemców, którzy opuszczając nasz kraj przeterminowali dopuszczalny termin pobytu na jego terytorium.

Siedem osób, w tym obywatele Ukrainy, Kanady, Albanii oraz Gruzji, które stawiły się do wczorajszej kontroli granicznej na kierunku odloty, zostało ukaranych mandatami karnymi za to, że nie opuścili terytorium naszego kraju zgodnie z obowiązującymi przepisami pobytowi. Ujawnieni cudzoziemcy przebywali w Polsce nielegalnie od 2 do 58 dni. Większość z nich tłumaczyła się, że nie była świadoma tego czynu i jego konsekwencji. Wobec tych osób Komendant PSG Warszawa-Okęcie wszczął postępowania w sprawie zobowiązania ich do powrotu. Zostanie orzeczony także wobec tych osób zakaz ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen przez okres kilku miesięcy.  Po zakończonych czynnościach zezwolono cudzoziemcom na kontynuowanie podróży.

do góry