Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Legitymował się sfałszowanym bułgarskim paszportem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Legitymował się sfałszowanym bułgarskim paszportem

02.07.2018 Dagmara BIELEC - JANAS

W minioną sobotę (30.06.2018 r.) w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie łódzkiego lotniska funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Łodzi ujawnili cudzoziemca z przerobionym bułgarskim paszportem.

Do zatrzymania mężczyzny doszło podczas kontroli tuż po przylocie samolotu z Aten. Rutynową kontrolą objęto trzech cudzoziemców, a wśród nich podróżnego podającego się za ob. Bułgarii legitymującego się bułgarskim paszportem. W toku dalszej kontroli, okazało się, że cudzoziemiec nie zna ani jednego słowa w języku bułgarskim, a okazany funkcjonariuszom dokument, nosi wiele cech wskazujących na to, że został sfałszowany. W związku z tym cudzoziemca zatrzymano na podstawie art. 270 § 1 kk. (Kto w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa…). Cudzoziemiec przyznał się, że dane zawarte w obu dokumentach nie są jego prawdziwymi oświadczając, że jest obywatelem Syrii, potwierdzając to swoim oryginalnym syryjskim dowodem osobistym. Stwierdził także, że był w pełni świadomy tego, że przekroczył granicę wbrew obowiązującym przepisom prawa posługując się fałszywym dokumentem. Wobec zatrzymanego Komendant PSG w Łodzi wszczął postępowanie administracyjne zakończone wydaniem decyzji o zobowiązaniu Syryjczyka do powrotu, ponadto wystąpi z wnioskiem do Sądu o umieszczenie cudzoziemca w jednym ze Strzeżonych Ośrodków dla Cudzoziemców.

 

do góry