Wśród tych, którzy nie spełniali warunków na wjazd do Polski, znalazło się dwoje obywateli Mołdawii oraz dwóch Gruzinów.
Mołdawianka otrzymała decyzję o odmowie wjazdu do naszego kraju ponieważ wykorzystała dozwolony czas pobytu na terytorium państw obszaru Schengen tj. 90 dni w okresie 180 dni. Kobieta przed podróżą nie dopilnowała procedur wjazdowych, a że nie posiadała innych dokumentów uprawniających ją do przekroczenia granicy, ani też nie korzystała z prawa do swobodnego przemieszczania się, będzie musiała wrócić do domu. Podobny los spotkał również 22 – letniego ob. Mołdawii. Odmówiono mu wjazdu, mimo że posiadał dokumenty potwierdzające cel i warunki pobytu w Polsce. Mężczyzna przyjechał do Polski w celu podjęcia zatrudnienia w jednej ze śląskich firm, tylko że zapomniał wspomnieć funkcjonariuszom, że pracodawca zrezygnował ze współpracy z nim. Oprócz tego, że cudzoziemiec nie został wpuszczony do Polski, otrzymał także decyzję o cofnięciu wizy.
Z kolei dwaj Gruzini nie zostali wpuszczeni do Polski, gdyż ich dane figurowały w systemach teleinformatycznych Schengen w celu odmowy wjazdu na terytorium państw Schengen. W trakcie kontroli na II linii ustalono, że mężczyźni nie posiadają innego tytułu pobytowego uprawniającego ich do wjazdu i pobytu na terytorium RP. Dlatego zgodnie z unijnym kodeksem zasad regulujących przepływ osób przez granice, otrzymali decyzje o odmowie wjazdu do naszego kraju.