Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Plecak z poduszką przyczyną ewakuacji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Plecak z poduszką przyczyną ewakuacji

14.06.2018 Krzysztof Grzech

Każdy przedmiot pozostawiony bez opieki na lotnisku stanowi potencjalne zagrożenie dla przebywających tam podróżnych. Nie ważne czy to jest walizka, reklamówka, dziecięca zabawka czy jak w tym przypadku plecak z poduszką.

Wczoraj (13.06.2018 r.) około godz. 8:00 Straż Graniczna została poinformowana o pozostawionym bagażu bez opieki. Na miejsce gdzie znajdował się bagaż udali się pirotechnicy z Grupy Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Okęcie. Był to zamknięty plecak koloru czarno-czerwonego bez widocznej zawartości i bez przywieszek bagażowych. Rozpytanie w miejscu znalezienia bagażu, podawane przez rozgłośnie komunikaty oraz zapis kamer przemysłowych nie pozwolił na ustalenie właściciela bagażu. Dlatego przeprowadzono ewakuację terminala oraz podjazdów do niego prowadzących i przystąpiono do rozpoznania bagażu, w którym jak się okazało znajdowała się dziecięca poduszka.

W związku z prowadzonym rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym ewakuowano około 700 osób. Nie wystąpiły opóźnienia w odlotach samolotów.

do góry