Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa - Aktualności

Aktualności

Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa

07.10.2015 Piotr Niemiec

W ubiegły piątek (02.10.2015) w Lublińcu odbyła się 19. edycja Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa im. gen. Broni Włodzimierza Potasińskiego. Zawody te mają rangę Mistrzostw Polskich Służb Mundurowych. W kategorii Straż Graniczna najlepszym mężczyzną okazał się funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Kielcach, natomiast funkcjonariuszka z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy wywalczyła drugie miejsce wśród kobiet.

W zawodach startują żołnierze, pracownicy lub funkcjonariusze służb mundurowych pozostający w służbie czynnej bądź będący w rezerwie (Straż Graniczna, Policja, PSP w tym OSP, Służba Więzienna, BOR, CBA, SKW, SWW, ABW oraz Wojsko a także służby mundurowe innych państw). Mogą też wziąć udział reprezentanci takich służb jak: Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei, Straż Marszałkowska, Służba Celna, Policja Skarbowa, ITD, Straż Leśna.

Wszyscy startują w jednej kategorii OPEN bez podziału na kategorie wiekowe. Tym, co odróżnia ten bieg od biegów cywilnych to strój, w którym startują zawodnicy. Biegaczy obowiązuje pełne umundurowanie polowe lub ćwiczebne składające się z munduru (bluza długi rękaw), buty krój wojskowy z cholewką min. 18 cm.

Nadwiślański Oddział Straży Granicznej reprezentowało dziewiętnastu funkcjonariuszy w tym trzy kobiety. Sierż.szt. SG Michał Jamioł z Placówki Straży Granicznej w Kielcach zajął pierwsze miejsce w kategorii Straż Graniczna-mężczyźni. Dystans dziesięciu kilometrów pokonał w czasie, 00:39:10 co pozwoliło na zajęcie piątego miejsca w klasyfikacji ogólnej. Kpr. SG Magdalena Kocieńska z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy w kategorii Straż Graniczne-kobiety zajęła drugie miejsce natomiast w klasyfikacji ogólnej dwudzieste czwarte pokonując dystans pięciu kilometrów w czasie 00:33:19.

Ogółem spośród wszystkich startujących bieg ukończyło 510 mężczyzn oraz 77 kobiet. Gratulujemy naszym funkcjonariuszom osiągnięcia znakomitych wyników.