Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kielcach wzięli udział w Zawodach Służb Mundurowych o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach.
Bieg VIP-ów na dystansie 400 m rozpoczął wczorajsze zawody, które odbyły się na terenie Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Busku-Zdroju. W tej rywalizacji udział wziął Komendant PSG Kielce mjr SG Daniel Wojtaszkiewicz zajmując III miejsce.
Zawodnicy konkurowali na dystansie 3 km oraz 6 km. Najlepszym zawodnikiem, który zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn na dystansie 6 km okazał się nasz kolega sierż. szt. SG Michał Jamioł. Natomiast drużyna z Placówki Straży Granicznej w Kielcach stanęła również na podium zdobywając III miejsce w klasyfikacji drużynowej służb mundurowych.
Dekoracji i wręczenia medali zwycięzcom w biegach o puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach dokonali: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej p. Beata Oczkowicz oraz Szefowie poszczególnych służb.
W zawodach wzięli udział przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Kielcach, Wojska, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Izby Celnej w Kielcach, Aresztu Śledczego w Kielcach, Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Kielcach, Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach oraz uczniowie klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego.
autor st. chor. SG Renata Kośka


